Diksiyon (Güzel ve Etkili Konuşma Sanatı) Eğitimi

25.07.2019 09:30TÜV Austria Turk Merkez Ofis, İstanbul

KimlerKatılabilir?

Katılımcı profili hakkında bilgi almak için

NeKazandırır?

Konuşuyoruz! Bir günde ağzımızdan sayamayacağımız kadar çok sözcük dökülüyor. Kimi zaman başarı ve güce imza, kimi zamansa yanlış yolculuklara kesilen bilet oluyor istemsizce savurduğumuz sözcükler. Yaşam seçimlerden ibarettir. Seçici ise biziz. İyi bir konuşmacı; sözcükleri seçerken, şekillendirirken, cümle içinde birbiriyle harmanlarken ve en önemlisi dilinden kaydırırken, her bir aşamaya hakim olabilmelidir.

Kirletilen, sömürülen, yanlış kullanılan, şekli ve içeriği bozulan bir Türkçe son zamanlarda hepimizin kulağına çalınan. Oysa; 4000 yıllık tarihiyle, dünyanın en eski; konuşan kişi sayısı bakımından dünya beşincisi bir dil Türkçe… Diyaframı kullanmadığımız zaman, yarı yolda bırakır nefesimiz bizi. Uzun cümleler daha da uzar sanki. Kapalı söylenmesi gereken açık “e” ler yakar adeta dilimizi. “Yapacağım, edeceğim, istemeyerek, sevmeyerek, meğer, yoğurt” derken uygulanmayan İstanbul ağzı kuralları bozuverir konuşmamızın ahengini. Kuşaklar boyunca yanlış aktarılan galatı meşhur sözcük ve deyimler ise, söylediklerimizi bambaşka anlamlara bürüyüverir fark ettirmeden bize. Birkaç kişi varsa çevremizde ve hazırlıksız bir konuşma düşmüşse payımıza, bir asra dönüşür birkaç dakika…Sorunun olduğu yerde çözüm de vardır.

Notlar

Bu eğitim programı için eklenmiş bir not bulunmamaktadır.

350 TL + KDV

EğitimdeNeler Var?

Bu Eğitim; etkili konuşma sanatının bütün inceliklerini içermekte ve doğru çalışma metinleri ile, tüm bilgilerin akılda kalıcı hale getirilmesini hedeflemektedir.